Hlavicka_Kotolna.jpg

Vyhľadávanie
Hľadať tovar:
Rozšírené vyhľadávanie
Expresná objednávka
Novinky
Výpredaj
Akciové ceny
Najpredávanejšie produkty
Produktové menu
Stav objednávky
Počet položiek 0
Suma spolu 0,00
DPH 0,00
K úhrade 0,00

 

Záložné zdroje UPS

kalamita300.jpg

Moderné domáce zariadenia, a v tom vykurovacie systémy, pre svoj chod potrebujú elektrickú energiu. V prípade výpadku elektrickej siete je často nemožné použitie vykurovacích zariadení. V konečnom dôsledku aj keď mame ten najlepší vykurovacích systém pri výpadku napájacieho napätia zastane, alebo prechádza do poruchové stavu, nakoľko bez prúdu nepracuje regulácia ani obehové čerpadlá ÚK. Ak máme namotované kolektory tak hrozí riziko bodu varu solárnej kvapaliny v solárnom systéme.

Čerpadlá vykurovacieho systému aj solárneho systemu pre správny chod potrebujú striedavé napätie sinusového tvaru. Na trhu sa nachádza mnoźstvo záložných zdrojov od rôznych výrobcov. Niektoré záložné zdroje boli navrchnuté na napájanie konkrétnych zariadení ako napr. počítače. Právie použitím takéhoto záložného zdroja si môžete poškodiť čerpadlo, ventilátor. Ich výstupný signál nie je sinusový čo spôsobuje menší výkon, prehrievanie a v istých prípadoch sa čerpadlo ani nerozbehne.

Spôsob na vyriešenie takýchto problémov je namontovanie systému záložneho zdroja pre vykurovacie zariadenia. Tieto zariadenia poberajú elektricku energiu z akumulátorov v prípade výpadku elektrickej siete. Po obnovení dodávky prúdu sú akumulátory znovu nabíjané prostredníctvom zabudovej nabíjačky. Nami ponúkané systémy záložnych zdrojov sú plne automatické a bezobslužné. Sú prispôsobené pre napájanie obehových čerpadiel ktoré vzhľadom na svoj pracovný režim nemôžu byť napájané z bežne dostupných záložných zdrojov. V prípade montáže záložnych zdrojov s vyšším výkonom existuje možnosť napájania aj iných domácich zariadení.

MiniUps.jpg

MiniUPS150
MiniUps.jpg
MiniUPS250
Naše dlhoročné skúsenosti Vám garantujú, že nami ponúkané zariadenie bude ideálne riešenie pre Vašu aplikáciu. Využite že tovar nie len predávame, ale servisujeme, oživujeme a preto máme rôznorodé skúsenosti. Pre najbežnejšie aplikácie pre vykurovanie sme pre Vás vybrali zariadenie, ktoré sme označili aj svojim logom. Ide o záložný zdroj Minu UPS150 a Mini UPS250. Líšia sa maximálnym zaťažením.

 

Výber záložného zdroja:

  • spočítame spotrebu každého napájaného zariadenia
  • pripočítame rezernu 10-15%
  • vyberieme záložný zdroj výkonovo vätším prípustným prúdom

Výmer akumlátora

pozor100.jpg POZOR! Autobatérie niesu vhodné pre použitiepro záložných zdrojoch nakoľko sú stavané na iné prevádzkové parametre. Majú tiež kratšiu životnosť. (max 5 rokov). Použitie otvorených akumlátorov v kotolni hrozí nebezpečenstvo výbuchu a poškodenie okolitých zariadení vplyvom kyslého prostredia. miniaku.jpg

K záťaži 100 W pripočitame 10% strát na kábloch a meniči, čiže dostaneme 110W. 110W videlíme počtom článkov akumulátora čiže 6 potom 110/6 = 18,33W na článok.

Z tabuľky pre 4 hodiny a 18,33 WATTS per cell vyberieme najbližši väčší akumulátor, v tomto prípade HZB 12-55

hzbclanokcas.jpg

 

 

Generované 0,868294 s.
Session Start: 0,164795 s.